Przyszła zima i może jeszcze tego tak do końca nie widać, ale robi się zimno, mokro i szybko zapada zmrok. Zanim się obejrzymy zacznie padać śnieg. Więc lepiej na zimę dobrze się przygotować, bo zima na stajni jest dokuczliwa.

Bielizna termiczna jest istotna zimową porą, ponieważ odprowadza wilgoć i pot od ciała do innych warstw odzieży i na zewnątrz. Po drugie zatrzymuje ciepło. Bielizna termiczna to np. majtki i biustonosze, ale także bluzki czy kalesony. Ubrania jeździeckie termiczne mają wzmocnienia w miejscach, które cały czas pracują. Polarowa bluza to kolejna istotna część garderoby. Jest bardzo ciepła, komfortowa i przepuszcza wilgoć dalej. Przyda nam się także kurtka 'oddychająca' z wodoodporną membraną. Najlepsza w mroźne dni!

Termiczna bielizna nie spełni tak dobrze swojego zadania jeśli założymy bluzę inną niż z polaru. Jeśli zachowamy system ubierania się, te wszystkie części garderoby zapewnią nam ciepło. Wilgoć zostanie wydalona, ponieważ żadna niedopasowana tkanina nie zatrzyma jej w środku.