Zbliża się lato i niejedna z nas zaczyna panikować: jak uda mi się schudnąć do lata?! Na szczęście istnieje wiele sposobów. Po pierwsze – zmień dietę! To od niej najwięcej zależy. W utracie wagi mogą Ci też pomóc suplementy diety, na przykład te pomagające pozbyć się z organizmu nadmiaru wody albo suplementy omega-3.

Co jeść? Warzywa, owoce, brązowe pieczywo, ciemny ryż i makarony, chude mięso oraz ryby. Czego się wystrzegać? Nadmiaru cukru, soli i konserwantów, które powodują przyrost tkanki tłuszczowej i zatrzymywanie toksyn i wody w organizmie. Podarujmy więc sobie wysoko przetworzone produkty, takie jak gotowe dania, chipsy, paluszki, krakersy. Zrezygnujmy ze słodyczy takich jak cukierki, ciastka i drożdżówki.

Jakie suplementy stosować? Najpopularniejsze wśród odchudzających się są oczywiście te wspomagające redukcję tkanki tłuszczowej oraz cellulitu. Warto jedna też zainwestować w te, które wzmocnią nasz organizm podczas utraty wagi, takie jak na przykład suplementy omega-3 lub ziołowe tabletki.