Crossfit sprzęt i Sprzęt do jazdy konnej

Sprzęt do crossfitu i jazdy konnej

Crossfit i jazda konna – co łączy te dwa niezwykłe sporty? Przede wszystkim ćwiczenie wytrzymałości – nie tylko czysto fizycznej lecz również duchowej. Zarówno każdy jeździec jak i zawodnik crossfitu musi wytrenować w sobie odporność na własne słabości, lęki i lenistwo. Ponadto te dwa sporty rozwijają ogólną sprawność fizyczną, siłę, zwinność. Obydwa świetnie nadają się dla każdego z nas.

Jaki sprzęt wymagany jest do poszczególnych sportów? Sprzęt do jazdy konnej to na pewno swój własny strój. Będą to spodnie z wzmocnionym materiałem i delikatnymi, nieobcierającymi ciała szwami, wysokie sztylpy, sztyblety, skarpety oraz oczywiście kask lub toczek. Dodatkowo każdy jeździec powinien mieć swoją szpicrutę.

A jaki sprzęt wymagany jest do crossfitu? Tu sprawa nie jest już taka prosta. Otóż to wszystko zależy od tego, czy ćwiczymy tylko na sali, czy jakieś sprzęty kupujemy do domu. Do ćwiczeń na sali na pewno przyda się magnezja i odpowiedni, wygodny i elastyczny strój. Jeśli zaś chcemy poćwiczyć w domu, to crossfit sprzęt będzie obejmował na pewno sztangę i drążek do podciągania.