Trener Miami Heat Erik Spoelstra do tej pory nie ujawnił swoich planów względem Chrisa Bosha. Jeden z najlepszych atakujących ligi, wybrany do drużyny All-Star, może być wpuszczany na parkiet tylko w razie konieczności.

Bosh występował w każdym starciu w sezonie zasadniczym, jednak podczas playoffów doznał urazu mięśni brzucha. Zagrał jako rezerwowy dopiero w ostatnich trzech meczach finału Konferencji Wschodniej.

Spoelstra nie chce na razie ujawniać swojego planu na pierwszy mecze finałowy, który odbędzie się w czwartek 14 czerwca w Oklahoma City.

„Wszystko będę miał przemyślane na jutrzejszy wieczór,” powiedział wczoraj trener Heat.

„Myślę, że on może już wytrzymać trochę więcej czasu, ale jeszcze zobaczymy. Do tej pory udało mu się zagrać przez 31 minut.”

Ze względu na uraz, Bosh nie wystąpił w dziewięciu meczach w playoffach. Dopiero w meczu #5 finału Konferencji Wschodniej wyszedł na parkiet na niecały kwadrans, w meczu #6 zagrał przez 28 minut, a w ostatnim przez 31 minut.

„Tak jak powiedział w zeszłym tygodniu, nie ma to dla mnie znaczenia. Po prostu chcę grać, chcemy stworzyć sobie jako zespół jak najlepszą okazję na wygraną,” stwierdził Bosh.

Tegoroczna liga koszykówki NBA pełna jest niespodziewanych zwrotów akcji. Heat zapewnili sobie awans po sensacyjnym finale Konferencji Wschodniej przeciwko Boston Celtics. Wygrawszy dwa pierwsze mecze, Heat następnie przegrali z Celts trzykrotnie pod rząd, by potem zrównać się w meczu #6 i ostatecznie awansować.

Nie mniej fascynujący był finał Konferencji Zachodniej, gdzie zmagali się ze sobą San Antonio Spurs oraz Oklahoma City Thunder. Spurs wygrali na początku dwa spotkania, ale potem aż do ostatniego meczu #6 dominowali Thunder.

Wszystkie zakłady internetowe dają niewielką przewagę Thunder, ale lepsza dyspozycja Chrisa Bosha może dać więcej przewagi Heat.