Pozostaje wygrywać u siebie:(

Chyba nienajlepsze nastroje są po ostatnich dwóch kolejkach w Zielonej Górze. Co prawda wygraliśmy wyraźnie z Rzeszowem, ale całą radość popsuła przegrana we Wrocławiu. Znowu to samo czyli Fredi i PUK. Już się wydawało, że przynajmniej Lindgren będzie jeździł na przyzwoitym poziomie. Po piewszym słabiutkim starcie w czawartek, potem było juz trochę lepiej. Nie wiem, może trzeba dać trochę odpocząć skandynawom. Przecież są w obwodzie Ch. Gjedde, N. Klindt i A. Wodjakow. Myślę, że oni też są w stanie zdobyć w sunie 5 punktów w meczu. Jakoś z upoem maniaka stawia się jednak na gwiazdy. Może mają po prostu zagwarantowane starty w kontrakcie i dlatego tak, a nie inaczej podchodzą do jazdy. Centralnie mają nas w dupie, bo jak inaczej wytłumaczyć fakt, że w Szwecji czy Anglii regularnie przywożą powyżej 10 punktów?

Z drugiej strony, jeżeli już jeżdżą, to może w końcu ktoś wpadnie na pomysł i zestawi ich razem w parze. Może trzeba im pozwolić wystartować z pól wewnętrznych na początku meczu. Walas czy Protas jakoś spod bandy sobie poradzą, a w drugiej części zawodów będą w uprzywilejowanej sytuacji startując przy krawężniku. Gdyby i wtedy Fredi i PUK nie zdobywali punktów, to przynajmniej upadłby argument o złych polach startowych.

Dobiło mnie to, że w Atlasie Wębrzyk i Jeleniewski zdobyli w sumie aż 19 punktów. Przecież to są gościowie na przeciętnym poziomie pierwszoligowym. Wynika z tego, że u nas poza Grzesiami reszta to spora pomyłka. Pada mit o wyrównanym składzie. Chociaż z drugiej strony wyrównany to on jest tyle, że nie w ta stronę.

Przy takiej postawie trzeba wygrywać mecze u siebie. Tym sposobem można jakoś załapać się do szóstki, a potem skoncentrować się już tak na poważnie i powalczyć w play-offach.

W ogóle jakoś tak średnio się to układa. Komisarz uznał, że w Tarnowie wszystko było ok. Trochę to dziwne, że w czwartek pomimo, że ulewa była przed samymi zawodami jakoś im się udało tor przygotować. Wcześniej mieli dobre 6-7 godzin (w nocy nikt im nie karze pracować), a jak wyglądało to wszyscy widzieli. Jake wnioski? Po prostu można robić przewały. Jest błogosławieństwo od pana komisarza.