W Internecie mamy wiele portali traktujących o kuchni. Nie zawsze jednak są to typowe strony o potrawach. Czasem mowa jest o przepisach, a jeszcze innym razem o jadłospisach dotyczących zdrowego żywienia. Niejednokrotnie podawane są konkretne diety. W przypadku portali bardziej rzetelnych często mówimy o tym, że prowadzone są one przez ludzi, dla których prawdziwym konikiem jest dietetyka. Niejednokrotnie jest to zawód takich ludzi.

Wiele takich portali otwartych jest na ingerencję z zewnątrz. Jeżeli ktoś ma pojęcie o dietach, prawidłowym żywieniu może się udzielać na takim portalu. Może nawet sprzedawać swoje przepisy, chociaż mówimy tutaj o tych, którzy to doskonale znają temat. Samo wymyślenie dania to wówczas za mało. Za przykład może nam posłużyć kcalmar.com. Jest to tego typu portal, gdzie to dostępnych mamy kilka kategorii.

Jedną z nich możemy wybrać wpisując http://kcalmar.com/blog/category/korpo/, bądź też wybierając odpowiednią zakładkę ze strony. Wówczas to dowiemy się o wielu przepisach pozwalających nam na zrzucenie zbędnych kilogramów. Również poznamy zasady dotyczące zdrowej żywności, a wszystko to przygotowali doświadczeni dietetycy.