Co słyszałeś na temat Śląska? Z czym kojarzą ci się Katowice? Przemysł, zanieczyszczenie i stare kamienice? Nic bardziej mylnego! Chociaż wydaje ci się, że turystyka zapomina o tym regionie, to są to tylko pozory. Na Śląsku jest mnóstwo miejsc, które warto zgłębić. Śląsk jest piękny i tajemniczy, choć w niektórych regionach Polski uchodzi za nieatrakcyjny.
Zapraszam cię na wycieczkę po Katowicach. Co ty na to? Katowice to samo serce Śląska. To miasto, które tętni życiem. Mówi się o nim jako o mieści kultury, mieście ogrodów. Każdego dnia mieszkańcy są światkami wielkich wydarzeń kulturalnych, koncertów, wystaw artystycznych i niesamowitych spektakli. Osobom zainteresowanym zgłębianiem tradycyjnych Śląskich szlaków polecamy wycieczkę po muzeach, w których na pewno odkryją czar kopalni i będą mogły się poczuć jak prawdziwi górnicy.
Symbolem Katowic jest Spodek, o którym na pewno słyszałeś. Olbrzymia hala widowiskowo-sportowa, która co roku dostarcza wielu niezapomnianych wrażeń. Każdy turysta przybywający do Katowic musi obowiązkowo zrobić sobie przy nim zdjęcie!