Jak decydować o noclegu? Czy można przyjechać na urlop bez wcześniejszego planu, gdzie będziemy spać, a, przynajmniej przez jakiś czas, wręcz mieszkać?
Nie da się ukryć, że jest to ryzykowne. Jeżeli mieszkamy w górach i jedziemy nad morze, to niezadbanie uprzednio o nocleg jest zwykłą głupotą. Na miejscu może się okazać, iż nie ma już opcji spania na miejscu i zostaniemy na, tak zwanym, lodzie. Kiedy jednak decydujemy się na krótki wyjazd, będący kwestią weekendu spędzonego poza miastem, to, oczywiście dobrze jest sprawdzić dostępność wolnych miejsc do noclegu, lecz można zaryzykować. Często w małych miejscowościach wielu mieszkańców prowadzi działalność turystyczną. Kiedy przejdziemy się ulicą, będziemy mogli zaobserwować, iż w dosłownie co drugim domu znajduje się ogłoszenie mówiące o możliwości przyjęcia gości nowo przybyłych do miasta.
Turystyka to nie tylko myśl o wspaniałych dalekich (czy też właśnie tych bliższych) podróżach. To także przymus zapewnienia sobie wszystkich niezbędnych potrzeb. A nocleg niewątpliwie jest jedną z nich.