Pasożyty mogą być przenoszone na wiele sposobów. Czasem wystarczy zanieczyszczona woda lub kontakt z chorą osobą, aby zarazić się chorobą pasożytniczą. Rozwiązaniem problemu mogą okazać się zioła lecznicze. Sprawdź, jakimi ziołami najlepiej zwalczyć pasożyty.

Walka z pasożytami

Choroby pasożytnicze najczęściej dotykają osoby, które nie zachowały odpowiedniej ostrożności i higieny podczas spożywania posiłków. Pasożyty mogą znajdować się w nieprzegotowanej wodzie pitnej, niedogotowanym jedzeniu, a nawet nieumytych owocach. By im skutecznie zapobiec, zaleca się przestrzeganie podstawowych zasad higieny. Warto też sięgnąć po zioła lecznicze, które oczyszczą nasz organizm ze szkodliwych dla zdrowia pasożytów.

Zwalczanie pasożytów ziołami

Działanie antybakteryjne i przeciwpasożytnicze wykazuje oregano. Przyprawa, którą znajdziemy w szafkach kuchennych, łagodzi bóle mięśni, wzmacnia odporność i pomaga zwalczyć kaszel.

Skutecznym lekarstwem na pasożyty będzie również bylica piołun. Bogate w olejki eteryczne, sole mineralne i flawonoidy zioło pomoże usunąć pasożyty, które zadomowiły się w układzie pokarmowym. Jest szczególnie zalecana osobom, które cierpią na zaburzenia wydzielania żółci.

Osoby, które szukają zioła na wątrobę, z pewnością docenią tymianek. Przyprawa o wielu właściwościach leczniczych łagodzi bóle brzucha, zapobiega biegunce i pomaga usunąć pasożyty z organizmu. Ponadto wykazuje działanie wzmacniające i przeciwbakteryjne.

Korzystny wpływ na układ pokarmowy mają natomiast nasiona czarnuszki. Włączenie tego zioła do diety pomoże Ci pozbyć się pasożytów, szczególnie owsików i tasiemca. Ponadto przyczyni się do zmniejszenia stanów zapalnych jelit.