Oczyszczają organizm z toksyn, zmniejszają ciśnienie krwi, zwiększają ilość wydalanego moczu. Zioła moczopędne mają wiele właściwości zdrowotnych, dlatego coraz częściej sięgają po nie osoby borykające się z problemami pęcherza, prostatą lub kamicą nerkową. Sprawdź, jakie zioła o działaniu moczopędnym będą dla Ciebie najlepsze!

Moczopędne zioła

Ile ziół moczopędnych tyle właściwości zdrowotnych. Jedne wzmocnią Twoją odporność, drugie pomogą Ci zwalczyć uporczywe skurcze, inne natomiast zapobiegną powstaniu kamieni nerkowych. Zioła moczopędne oczyszczą organizm z toksyn, jonów sodu oraz kwasu moczowego. Ponadto przyczynią się do usunięcia zbędnej wody gromadzącej się w tkankach. Ich zaletą jest przede wszystkim to, że nie pozbawią organizmu elektrolitów, które mają pozytywny wpływ na stan naszego zdrowia. 

Zioła moczopędne na obrzęki

Zioła o działaniu moczopędnym:

  • Mniszek lekarski – to doskonałe zioła na wątrobę, nerki, trzustkę oraz żołądek. Silne właściwości moczopędne przyczynią się do wydalania większej ilości wody zgromadzonej w organizmie. Dodatkowo zwiększą krążenie krwi, zapewniając prawidłowe funkcjonowanie organizmu.  W przypadku obrzęków zaleca się spożywanie filiżanki herbaty z mniszka każdego dnia.
  • Lubczyk ogrodowy – skuteczne lekarstwo na bóle brzucha, wzdęcia i bóle menstruacyjne. Wspomaga funkcjonowanie układu pokarmowego i poprawia krążenie krwi. Będzie idealnym rozwiązaniem dla osób, które szukają zioła na wątrobę. Lubczyk ogrodowy bowiem wzmocni wątrobę.
  • Pokrzywa zwyczajna – zioło o działaniu moczopędnym pomoże Ci usunąć toksyny, które przebywają w drogach moczowych. Złagodzi bóle, usunie stany zapalne i przyspieszy proces gojenia się ran.
  • Lipa – dobre rozwiązanie na kaszel, przeziębienie i gorączkę. Spożywanie herbaty z lipy korzystnie wpłynie na nasze samopoczucie.