W końcu nadeszła upragniona wiosna, więc czas przywdziać piłkarski strój i ruszyć na boisko. Ostatnio rozpoczęliśmy ubieranie naszego małego piłkarza od koszulki i spodenek, a dzisiaj czas na pozostałą część asortymentu.

Piłka nożna to sport, w którym detale mają duże znaczenie. To one decydują o końcowym sukcesie. To one powodują różnice między zawodnikami. Talent to jedynie 25% piłkarskich umiejętności. Reszta leży w ciężkiej pracy i… sprzęcie.
Getry piłkarskie i ochraniacze

W tym przypadku – podobnie jak w innych częściach stroju piłkarskiego – dużą rolę odgrywa wygoda. Zazwyczaj nie doceniamy takich odzieżowych detali, dopóki nie zaczną nam przeszkadzać w trakcie gry. Getry piłkarskie powinny być idealnie dopasowane do ochraniaczy, razem tworząc skuteczną ochronę przed różnego rodzaju kontuzjami. Muszą być elastyczne, wysokie aż do kolan, aby – zgodnie z przepisami – zasłaniać cały ochraniacz. Mimo że mały piłkarz dopiero raczkuje, zaczyna uczyć się podań, to należy go systematycznie wdrażać w normy bezpieczeństwo, edukując pod względem odpowiedzialności za zdrowie rywala. Przy wyborze ochraniaczy piłkarskich należy pamiętać, że – poza kwestiami bezpieczeństwa – ważne jest, aby nie uciskały naczyń krwionośnych czy stawów. Muszą być odpowiedniej wielkości.
Buty piłkarskie

Dzieci bardzo się angażują w różnego rodzaju zabawy, ale niestety równie często zapał przeradza się w zniechęcenie, więc zanim zakupimy dziecku profesjonalne buty piłkarskie, musimy mieć pewność, że za kilka dni nie rzuci ich w kąt. Z czasem – jeśli uznamy, że nasz brzdąc połknął bakcyla – zapiszmy dziecko do szkółki piłkarskiej, która nauczy go systematyczności, cierpliwości, odpowiedzialności i pokory. Będzie mu potrzebny odpowiedni model obuwia. Buty piłkarskie muszą być przede wszystkim wygodne, gdyż dziecko jest bardzo wymagające. Ponadto potrzebuje model w odpowiednim kolorze, gdyż wśród rówieśników panuje moda.

Jeśli buty będą bardziej dopasowane, to zawodnik będzie mógł się łatwiej poruszać po boisku, więc celność podań czy strzałów zdecydowanie wzrośnie. Tym samym radość z gry będzie dużo większa. Jeżeli korki piłkarskie będą niewygodne, wtedy dużo łatwiej o kontuzję.