Kiedy ludzie myślą o planowaniu podróży do Ameryki Południowej, zwykle stawiają na okolice takie jak Brazylia, Peru, Boliwia i Argentyna lub dokładniej, Rio, szlak Inca i Patagonia, ale tylko część Argentyny. Są to wspaniałe miejsca i zdecydowanie warto je odwiedzić, ale nie zapominajmy o długim pasie ziemi przyłączonym do zachodniej części Argentyny znanej jako Chile!

Wycieczka do Chile zawsze wiąże się ze wspaniałymi widokami, które nie są w pełni odkryte przez przeciętnego turystę. Można tam również dotrzeć do najsuchszej pustyni na świecie na północy i do jednego z najzimniejszych i najludniejszych miejsc do życia na świecie na południu. Kontrastów wChile jest pełno i są od końca do końca są po prostu oszałamiające i warte odwiedzenia podczas podróży w Chile.

Dlaczego warto?

San Pedro de Atacama to mała wioska, w której można rozpocząć podróż po Chile. Chociaż miasto to nie oferuje więcej niż zwykłe atrakcje turystyczne – można oczekiwać tam naprawdę spektakularnych widoków. Można popłynąć na pustynię późnym popołudniem i wspiąć się na szczyt piaszczystej wydmy, aby obejrzeć zachód słońca i księżyc. Jest to oszałamiający widok, ponieważ można obserwować mieniące się kolory pustyni, która zmienia się wraz z upływem słońca i księżyca. Niebo jest piękne, co oznacza, że gwiazdy są niesamowicie widoczne.