Jeśli marzą Ci się wakacje na końcu świata, to Wyspa Wielkanocna jest idealnym miejscem, by spędzić tam czas relaksując się i podziwiając piękne widoki. Trzeba jednak pamiętać, że mimo iż jest to jedna z najbardziej odizolowanych wysp na świecie, to i tak nie narzeka na brak turystów. Wiele osób przyjeżdża tu czasem tylko po to, żeby zobaczyć tajemnicze kamienne głowy. I warto też zaznaczy, że taka Wyspa Wielkanocna wycieczka to dość duży wydatek na który nie każdego stać.

 

Polacy mogą wybrać się na Wyspę Wielkanocną w celach turystycznych na 90 dni i na taki pobyt nie potrzebują wizy. Przelot do Chile to koszt około 5 tysięcy złotych za osobę. Często Wyspa Wielkanocna jest też przystankiem na tzw. stop-over w drodze z lub na Tahiti w Polinezji Francuskiej. Każdy, kto wybiera się na Wyspę Wielkanocną powinien przygotować się na duże wydatki, wszystko tam jest około 2-3 razy droższe niż w kontynentalnym Chile. Lepiej uzbroić się w odpowiedni zapas gotówki, bo też karty kredytowe nie są tam zbyt popularne, a jest na niej naliczana opłata od 5 do 10 % wartości każdej transakcji. Problemu nie będą mieli ci, którzy posługują się językiem hiszpańskim, bo on jest językiem urzędowym wysypy. Wyspiarze zaangażowani w ruch turystyczny gorzej lub lepiej znają też język angielski, natomiast rdzenni mieszkańcy w dalszym ciągu posługują się językiem rapanui.

 

Wyspa Wielkanocna wycieczka jest najlepszą opcją w sezonie turystycznym, czyli między styczniem a marcem. Ale najlepiej wybrać się tam w lutym, ponieważ wtedy też jest najcieplej i nie ma opadów. Klimat morski podzwrotnikowy, który panuje na Wyspie Wielkanocnej sprawia, że ciepła pora trwa tu od listopada do maja. Noclegu na Wyspie Wielkanocnej warto szukać wcześniej, ale też już na lotnisku po przylocie można znaleźć miejsce noclegowe i bezpłatny transport, gdyż właściciele wszystkich miejsc noclegowych koczują od rana na lotniskach. Można więc skorzystać albo z kwater prywatnych, czyli tak zwanych ?residenciales?, kempingu lub z pokoju hotelowego.