Obecnie coraz więcej ośrodków wypoczynkowych organizuje turnus rehabilitacyjny dla dzieci nad morzem. Aby skorzystać z takiej oferty należy przede wszystkim postarać się o orzeczenie o niepełnosprawności i dokumentację medyczną dotyczącą przebiegu choroby dziecka.

Turnus rehabilitacyjny dla dzieci nad morzem posiada doskonale wyposażone ośrodki. Na miejscu znajdują się gabinety fizjoterapeutyczne i lekarskie, sale gimnastyczne i rehabilitacyjne z profesjonalnym sprzętem do ćwiczeń,gabinety zabiegowe, sale kąpielowe, baseny, boisko, a także część rekreacyjna dla dzieci. Wybór świadczeń zależy od typu niepełnosprawności i zaleceń lekarzy.

Dziecko ma możliwość skorzystania z pomocy wykwalifikowanych specjalistów rehabilitantów i lekarzy. Pacjenta czekają także inne atrakcje
np. zabawy taneczne, ogniska bądź grillowanie oraz wycieczki krajoznawcze, a przede wszystkim możliwość oddychania świeżym powietrzem i kąpiel w morzu. W takich warunkach proces powrotu dziecka do zdrowia jest najbardziej efektywny.