Inwestycja w zdrowie

Jedną z największych chorób cywilizacyjnych jest otyłość. Choć najwięcej ważą Amerykanie, to Europa, a w tym Polska, zaczyna ich gonić. Odpowiedzialny za ten stan rzeczy jest przede wszystkim niewłaściwy styl życia. Nasi rodzice też są w stanie przekazać nam pewne tendencje do tycia w genach, ale ostatecznie to od naszych wyborów zależy, czy geny odpowiedzialna za nadmierne przybieranie na wadze będą w stanie się uaktywnić. Zdrowy sposób odżywiania i odpowiednia dawka ruchu stanowią podstawę dbania o właściwą masę ciała.

Niby każdy wie, że rezygnacja z ulubionych tłustych potraw i częstsze ćwiczenia są w stanie czynić cuda. Gdyby tak nie było, w styczniu siłownie nie byłyby przepełnione, a poradniki o diecie fit wykupione. Chodzi więc nie o nasze przekonania, a raczej problem, by się zmotywować i wytrwać w postanowieniu zrzucenia wagi. Bo trzeba przyznać, że aby wyrzeczenia wymagają wytrwałości.

Jeśli więc dotychczasowe działania, które podejmowaliśmy w celu pozbycia się nadwagi czy otyłości, nie pomogły, chyba najwyższy czas rozejrzeć się za nowymi rozwiązaniami. Jednym z nich jest np. opcja skorzystania z pomocy profesjonalisty. W tym zakresie jest nim trener personalny. Taka osoba motywuje nas do działania, wybiera indywidualny zestaw ćwiczeń właśnie dla nas i nadzoruje nasze postępy. Trener personalny na pewno nie jest taki, jednak, gdyby zsumować wszystkie wydatki na poradniki i karnety, jakie mieliśmy do tej pory, kolejna inwestycja – tym razem słuszna wcale nie byłaby większa.