Budując formę do wakacji

Bardzo wiele ludzi pragnie zbudować idealną formę i mieć idealne ciało w wakacje. Zazwyczaj kończy się to tylko na pragnieniach, gdyż mało która osoba ma w sobie tyle samozaparcia by to zrobić. Zastanówmy się czemu tak jest.
Główną kwestią jeśli chodzi o budowanie „kaloryfera” na lato to czas, chęci i możliwości. Zwykle nie mamy tych czynników razem, co uniemożliwia budowę idealnego ciała. Ale czy na pewno?
Moim zdaniem nie, gdyż zawsze możemy zrobić coś, aby plany przekuć na czyny, a czyny na wykonywanie swoich marzeń.
Ale co potrzeba prócz tych czynników? Moim zdaniem potrzeba jeszcze odpowiednio dobranych ćwiczeń, a także diety, która przyspieszy spalanie tkanki tłuszczowej, a przyspieszenie budowy masy mięśniowej. Te czynności najlepiej jest powierzyć osobom odpowiednio wykształconym, którzy wiedzą co potrzeba, a także dzięki swojemu doświadczeniu będą mogli służyć nam swoją radą.
Niestety nawet trener osobisty, który bardzo często jest nazywany trenerem personalnym, a także dietetyk nie są cudotwórcami i nie pomogą nam zbudować odpowiedniej formy bez naszego zaangażowania.
W tym „cudotwórstwie” chodzi także o czas – zbudowanie wymarzonego ciała wymaga czasu, a ludzie bardzo często są zrażeni brakiem efektów i rezygnują bardzo szybko. Moim zdaniem postępują błędnie, gdyż pozbawiają siebie marzeń. Tutaj leży też problem trenera, który często nie mówi o tym. Kim więc będzie taki trener personalny, który nie mówi o tym, że wszystko wymaga czasu? Moim zdaniem taka osoba jest amatorem, która nie zna się na swoim fachu…