Rowerzyści w Polsce nie mają łatwego życia. Mimo tego, iż coraz więcej miast stawia na alternatywne środki transportu i zaczyna troszczyć się o rowerzystów to do ideału wiele nam jeszcze brakuje.
Przemieszczanie się po mieście rowerem to przede wszystkim omijanie korków. O korzyściach dla zdrowia nie ma co wspominać – to oczywiste. Niestety rowerzyści często muszą mierzyć się z wieloma problemami. Jak na przykład  – kierowcy. Bardzo często zdarzają się sytuacje, że kierowca auta jest oburzony, że na drodze znajduje się rowerzysta, który jest takim samym uczestnikiem ruchu drogowego. Wymijając go często nie zachowują bezpiecznej odległości. Sytuacje takie można mnożyć.
Innym istotnym problemem jest brak miejsc, gdzie bezpiecznie można zastawić rower. Stojaki rowerowe są co prawda już chyba w każdym polskim mieście, ale na pewno jest ich za mało.
Równie istotnym problemem jest plaga kradzieży rowerów. Niestety trudno z tym walczyć. Policja w takich sytuacjach niewiele może pomóc więc zguba rzadko wraca do prawowitego właściciela.