Świat sportu dzisiaj to nie jest ten sam świat, który był jeszcze kilka lat temu. Teraz niestety pęd do sławy i zrobienia kariery jest czasami tak duży, że przysłania niektórym sportowcom inne, ważniejsze cele.

Zdarza się więc, coraz częściej, że sportowcy z różnych dziedzin sięgają po sterydy anaboliczne, aby osiągać lepsze wyniki, biegać szybciej,podnieść jeszcze bardziej ciężkie ciężary, szybciej pływać,czy szybciej jechać na rowerze. Kiedy tradycyjne treningi cały wysiłek fizyczny nie przynosi takiego efektu, jakby można się spodziewać są tacy sportowcy, którzy sięgają po nielegalne środki jakimi są sterydy anaboliczne. Już od wielu lat są one całkowicie zabronione i nie można ich stosować w żadnej dyscyplinie, a jeżeli ktoś zostanie na tym przyłapany to musi liczyć się poważnymi konsekwencjami.
Sterydy anaboliczne kuszą niektórych ludzi, również tych, którzy nie są wcale związani ze sportem, ale konsekwencje ich zażywania mogą być bardzo bolesne, warto więc zastanowić się co jest dla nas ważniejsze.