Od dziecka marzyłem o skoku ze spadochronem. Niestety, mieszkam w zbyt małym mieście, gdzie nie ma aeroklubu. Najbliższy jest blisko sto kilometrów ode mnie. Kurs trwa trochę czasu, więc jakoś nigdy nie było okazji, aby się na niego zapisać i go ukończyć.
Od niedawna można jednak skorzystać z usługi, jaką są skoki tandemowe. I to jest świetne rozwiązanie dla osób, które nie mają ochoty lub nie mogą przejść kursu, a chcą raz lub kilka razy w życiu przeżyć taką niesamowita przygodę.
Aby wykonać skok tandemowy, nie trzeba brać udziału w kursie. Przechodzi się jedynie krótki instruktaż. Oczywiście niezbędne jest, aby nie mieć przeciwwskazań zdrowotnych do wykonania skoku.
Jako że skacze się z instruktorem w duecie, to na nim spoczywa obowiązek wykonania wszystkiego prawidłowo. Nam pozostaje się cieszyć widokami. Niektóre firmy organizujące skoki tandemowe oferują też możliwość nagrania naszego skoku kamerą wideo. Będzie to świetna pamiątka, gdy będziemy mogli oglądać swoją przerażoną twarz na ekranie telewizora.