Ostatnie lata przyniosły bardzo wielkie zmiany w każdej dziedzinie życia. Zmiany jakie zaszły w XXI wieku przeszły nasze najśmielsze oczekiwania. Również medycyna jak i każda dziedzina przeszła swoistą rewolucję.

Na przestrzeni ostatnich dekad wzrosła świadomość społeczna na tematy zdrowotne. Dzisiaj odżywiamy się zdrowiej, trenujemy i ćwiczymy – na wiele różnych sposób staramy się dbać o siebie. Nasze zdrowie jest przecież rzeczą najważniej, której nie kupimy nawet za pieniądze.

Coraz mniej jest chorób na świecie, których dzisiejsza medycyna nie potrafiłaby uleczyć, coraz mnie jest zagadek dotyczących ludzkiego ciała, wiemy coraz więcej na temat nas samych, a to pozwala nam dużo efektywniej dbać o nasze zdrowie. Dawniej ludzie nie potrafili odpowiednio o siebie zadbać, często ludzie umierali bądź chorowali poważnie z bardzo błahych powodów. Dość powiedzieć, że w średniowieczu ludzie umierali na grypę, ale nawet w XXI wieku zwykłe zakażenie było bardzo poważnym problemem medycznym, na które często nie potrafiono znaleźć rozwiązania.