Medycyna to zdecydowanie jedna z najtrudniejszych gałęzi nauki. Aby ją opanować potrzeba odpowiedniej jakości informacji, właściwie uporządkowanych, które pozwolą szybko znaleźć wiedzę, jaka potrzebna jest lekarzowi czy pielęgniarce. Kiedyś przekazywały ją podręczniki i książki, a w dobie powszechnego dostępu do internetu najczęściej wykorzystywanym źródłem jest portal medyczny.
Taka profesjonalnie przygotowana strona medyczna jest skierowana do wielu grup odbiorców, zarówno do personelu medycznego jak i do zwykłych użytkowników niemających często nic wspólnego z medycyną. Dla tej pierwszej grupy portal medyczny to miejsce, w którym można znaleźć wiedzę potrzebną do ciągłego doskonalenia umiejętności zawodowych. Lekarze wymieniają się za jego pośrednictwem informacjami o chorobach, sposobach ich leczenia i prezentują przeprowadzane zabiegi czy operacje. Kiedy potrzebna jest szybka konsultacja, to można ja łatwo znaleźć i niejednokrotnie pomaga to uratować życie pacjenta.
Dla drugiej grupy portal medyczny to miejsce gdzie można znaleźć praktyczne, ale fachowe porady na temat domowego leczenia drobnych dolegliwości. W większości przypadków można bez żadnego ryzyka z nich korzystać, gdyż są to dokładnie zweryfikowane informacje przygotowane najczęściej przez lekarzy o różnych specjalizacjach.