Dobry stomatolog o dużej wiedzy medycznej i doskonałych umiejętnościach zawsze ma dużo zadowolonych pacjentów. W takim wypadku zdarza się, że na wizytę u specjalisty czekać można nawet miesiąc. Lekarz stomatolog staje w takiej sytuacji przed nie lada wyzwaniem – jak zarządzać listą swoich pacjentów, jak nie zapominać o umówionych wizytach, i co najważniejsze – jak zapamiętać historię leczenia każdej osoby?

Pomocna jest wykwalifikowana pomoc stomatologiczna w postaci profesjonalnej asystentki lub asystenta. W większości przypadków to jednak nie wystarczy. Na ratunek stomatologom przychodzi specjalnie opracowane oprogramowanie stomatologiczne, za pomocą którego łatwo zarządzać można listą swoich pacjentów.

Oprogramowanie takie daje możliwość prowadzenia kalendarza wizyt. Automatycznie może też wysyłać przypomnienia o wizytach do pacjentów – za pośrednictwem poczty elektronicznej bądź wiadomości sms. W systemie można przechowywać wszelkie niezbędne informacje o osobach, a także prowadzić wszelkie formalności związane z gabinetem dentystyczny. To bardzo przydatne i wręcz niezbędne oprogramowanie.