Silne właściwości toksyczne rycyny sprawiają, że przy jej obróbce potrzebna jest wiedza na temat pozbywania się substancji trujących szkodliwych dla ludzkiego organizmu. Dzięki przetworzeniu tej substancji białkowej powstaje znany na całym świecie olejek rycynowy, który znajduje zastosowanie m.in. w segmencie medycznym przy leczeniu zmian skórnych na tle chorobowym, przy stanach zapalnych pochwy oraz szyjki macicy, podczas leczenia jęczmienia. Branża kosmetyczna to także dziedzina naszego życia, w której wykorzystuje się z powodzeniem olejek rycynowy.

Olejek rycynowy w kosmetyce

W kosmetyce współczesnej olejek rycynowy znajduje zastosowanie jako ważny składnik mydeł pielęgnacyjnych, kremów czy też szminek. Domowe metody pielęgnacji również wykorzystują ten specyfik. Znakomicie nadaje się on również do pielęgnacji takich elementów naszego ciała jak paznokcie, włosy czy też rzęsy. Olejek rycynowy posiada właściwości scalające oraz regenerujące dzięki kwasowi tłuszczowemu, który znajduje się w składzie tej substancji, umożliwiające odbudowanie zniszczonej struktury włosków występujących na rzęsach.

Sposób użycia olejku rycynowego przy pielęgnacji rzęs

Do nakładania olejku rycynowego na rzęsy potrzebny nam będzie aplikator w postaci szczoteczki do rzęs lub też grzebyku, patyczka kosmetycznego czy też wacika. Na oczyszczony uprzednio aplikator nakładamy kroplę lub też dwie krople preparatu. Dalsze postępowanie jest analogiczne jak w przypadku nakładania tuszu na rzęsy. Ważne jest, aby na czas stosowania regenerującego olejku rycynowego zrezygnować z tradycyjnych form makijażu, nakładanego na rzęsy. Dzięki tej terapii nasze rzęsy staną się ciemniejsze i grubsze, przez co ulegną one wzmocnieni.

Olejek rycynowy jako środek pielęgnacyjny można używać również jako preparat likwidujący zmarszczki na naszej skórze. Ponadto działa on nawilżająco i regenerująco, przez co często stosuje się go do pielęgnacji włosów (wzmacnia je, stają się zdrowsze i mocniejsze, zmieniają również kolor na ciemniejszy), dłoń czy też stóp.