Aktywne wakacje
Obozy młodzieżowe cieszą się dużą popularnością. Z racji przeżywania okresu dojrzewania, nastolatkowie zdecydowanie wolą przebywać w towarzystwie rówieśników, aniżeli rodziców czy dziadków. Stąd też bierze się ich duże zainteresowanie wspomnianymi wyżej obozami.
Dają one szansę nie tylko na aktywne spędzenie wolnego czasu, ale również na zawarcie nowych, ciekawych znajomości, przeżycie wspaniałej wakacyjnej miłości, odwiedzenie wielu zakątków świata czy też złapanie dystansu do spraw codziennych.
Obozy młodzieżowe organizowane są głównie przez biura podróży, a ich oferta jest szczególnie bogata w czasie wakacji zimowych czy letnich. Nie oznacza to jednak, że w pozostałym okresie oferta ta kompletnie zanika. Wiele szkół wysyła swoich uczniów na wyżej wspomniane obozy w ramach wycieczki szkolnej. Tak zorganizowany wyjazd jest zazwyczaj niedrogi, ze względu na wysoką liczebność grupy, zapewnia nocleg i wyżywienie. Czasami również w ofertę wliczone są bilety wstępu na różnego rodzaju atrakcje. Wyjazd taki wspaniale integruje grupę oraz dostarcza niesamowitych wspomnień.