Cyklicznie zmieniająca się aura sprawia, że nasze włosy narażone są na rozmaite czynniki zewnętrzne, naruszające ich wewnętrzną strukturę. Stają się przez to mniej odporne, podatne na wypadanie, podupadają na zdrowiu. Dla celów pielęgnacyjnych stosuje się naftę kosmetyczną, która dodatkowo stosowana jest z sokiem z cytryny, żółtkiem oraz olejkiem rycynowym. Dzięki tej mieszance jesteśmy w stanie zadbać zarówno o włosy zniszczone, farbowane, jak i zdrowe.

Działanie nafty kosmetycznej

Mieszanka nafty kosmetycznej z wymienionymi powyżej składnikami działa pobudzająco na cebulki włosów. Wyraźnej poprawie ulega również kondycja oraz zdrowie naszych włosów. Stają się one bardziej sprężyste, puszyste, nabierają naturalnego blasku. Dzięki swym właściwościom mieszanka ta przeciwdziała nadmiernemu przetłuszczaniu się włosów, eliminuje także łupież i działa profilaktycznie na wypadek jego ponownego pojawienia się. Nic zatem dziwnego, że do codziennej pielęgnacji włosów rozdwajających się i osłabionych stosowanymi kosmetykami nafta kosmetyczna jest szczególnie polecana.

Różne rodzaje nafty kosmetycznej sprawiają, że jej zastosowanie jest jeszcze szersze. Dzięki temu możemy wybrać odpowiednią mieszankę idealnie dopasowaną do naszego typu włosów:

  • lecytyna ma działanie antyseptyczne i rozjaśnia włosy
  • drożdże poprawiają kondycję włosów i odżywiają je;
  • biopierwiastki idealnie pielęgnują włosy słabe i zniszczone;
  • tatarak ma działanie antyseptyczne i poprawia ukrwienie naszej głowy;
  • olejek rycynowy regeneruje i wzmacniająco na budowę oraz kondycję i wygląd włosów, dzięki  czemu stają się bardzie miękkie w dotyku, puszyste oraz lśniące;
  • aloes biostymuluje i ma działanie przeciwgrzybicze, przez co powoduje ogólną poprawę kondycji naszych włosów;
  • witamina A oraz E powoduje, że włosy są zdrowsze, mocniejsze, a skóra na głowie wzbogacana jest o dodatkową warstwę ochronną, chroniącą przez rodnikami.

Jeżeli chodzi o sposób użycia nafty kosmetyczne stosuje się ją na włosy przed ich umyciem. Po 10 minutach od nałożenia mieszanki należy zmyć naftę z włosów szamponem codziennego użytku. W zależności od źródeł informacyjnych zabieg ten należy kilka razy powtórzyć, mówi się również o konieczności zastosowania mieszanki na czyste włosy.