Od dłuższego czasu ciężko choruję i często odwiedzam lekarzy. Niestety medycyna w naszym kraju teoretycznie jest darmowa, ale tak naprawdę trzeba mieć pieniądze, żeby się leczyć. Czyli żeby tak naprawdę zadbać o swoje zdrowie, musimy bardzo wiele poświęcić. Znam to wszystko z własnego doświadczenia, bowiem staram się leczyć, ale czasem zdarza się, że wręcz odbijam się od ściany.

Wiem, że poniekąd to trochę moja wina i mogłam zająć się moim zdrowiem nieco wcześniej. Jednak zdawałam sobie sprawę, jak wygląda medycyna i oczywiście wiedziałam, że terminy do lekarzy są bardzo odległe. Dlatego też nie chciało mi się tym zajmować i mogę mieć pretensje tylko sama do siebie.
Pewnie mogłam wcześniej o tym pomyśleć. Jednak w sumie mam nadzieję, że teraz, kiedy jestem już zmuszona do tego, by zajęła się mną państwowa medycyna, może wreszcie bardziej zastanowię się nad sobą. A przede wszystkim nad swoim zdrowiem, które najwyraźniej zaniedbałam. Pora teraz na wyciągnięcie wniosków i podjęcie leczenia.