Planujesz wczasy nad polskim morzem i nie wiesz jaki kurort wybrać? Jechać do hucznej miejscowości czy tez zdecydować się na zaciszną wioskę… Najlepiej jedno i drugie czyli wyjechać w rejon gdzie można zasmakować zarówno ciszy i spokoju jak i zabawić się w tętniącym życiem kurorcie nadbałtyckim. Idealnym wyjście jest znalezienie noclegów w miejscowościach gminy Rewal.

Wybrzeże Rewalskie coraz mocniej zaznacza swoja silną pozycję na rynku turystycznym Pomorza. Spójna polityka inwestycyjna władz gminy oraz władz poszczególnych kurortów wypoczynkowych wchodzących w skład regionu przyczyniła się do prawdziwego boomu turystycznego w tej części polskiego wybrzeża Bałtyku a co za tym idzie wzrostu zapotrzebowania na produkty branży gastronomicznej, oferty atrakcji turystycznych oraz oczywiście szeroko pojęte noclegi nad morzem w kurortach gminy Rewal.

Do niepodważalnego atutu poszczególnych miejscowości wypoczynkowych na Wybrzeżu Rewalskim należy to z czego słynie polskie morze czyli piękne, szerokie, piaszczyste i bardzo zadbane plaże. To one stanowią największy magnes przyciągający wczasowiczów i turystów. Wszystkie posiadają międzynarodowy certyfikat jakości przyznawany najlepszym plażom całego świata. Paradoksalnie stolica regionu i siedziba władz administracyjnych czyli Rewal jest kąpieliskiem nadmorskim które jako ostatnie wśród nadbałtyckich miejscowości gminy zdobył ekskluzywny certyfikat Błękitna Flaga.

Długoletnie starania władz Rewala o ten zaszczytny certyfikat do chwili obecnej nie doczekały się finalizacji przez wzgląd na nie spełniającą rystrykcyjnych wymogów infrastrukturę turystyczną w obrębie plaży. Chodzi tu o promocję ochrony środowiska, o tzw bezpieczne wejścia na plażę, czystość na plaży, dostępność toalet i sanitariatów, monitorowanie plaży itp. W roku 2012 udało się władzom Rewala przejść pomyślnie weryfikację ogólnoświatowego wyróżnienia i odznaczenie Błękitna Flaga – ikona bezpiecznego plażowania w zgodzie ze środowiskiem naturalnym, zawisła nad rewalską plażą.

Na nadaniu tego wyróżnienia zyskał cały kurort a szczególnie ścisłe centrum Rewala. Teraz można tam wygodnie usiąść i zjeść lody, odpocząć na wielu ławeczkach, oglądać osobliwe rzeźby stalowe uosabiające wieloryby i pozwolić swoim dzieciom bawić się pośród interesujących fontann.

Atrakcją turystyczną jest dodatkowo przylegający do skweru w centrum Rewala imponujący i wysoki taras widokowy tuż nad samą plażą. Z tarasu można zachwycać się urokami polskiego morza jak również linię brzegową ciągnącą się aż po linię horyzontu. Taras wypełnia się turystami przez cały dzień natomiast szczególnie oblegany jest wieczorem kiedy stanowi świetny punkt obserwacji zachodzącego za linię horyzontu słońca.