Nie cichną pochwały kierowane pod adresem asa Barcelony, Lionela Messiego. Tym razem głos zabrali Diego Maradona oraz prezydent Barcy, Sandro Rosell.

Maradona wypowiedział się także na temat porównań brazylijskiego napastnika Santosu, Neymara, do gwiazdy Barcelony. Według Maradony takie porównania są całkowicie bezpodstawne, a Messi jest o wiele lepszym piłkarzem niż Neymar.

Maradona, który obecnie pełni rolę trenera klubu Al Wasl (Zjednoczone Emiraty Arabskie), drwi ze słów Pelego, który stwierdził, że Neymar jest lepszym piłkarzem niż Messi. Pele stwierdził we wtorek, że Messi jest świetnym graczem, jedocześnie podkreślając, że wyżej ceni swojego rodaka Neymara.

„Mój Boże, to jest po prostu głupie” powiedział Maradona. „Być może Neymar jest najlepszym graczem na Ziemi, jednak tylko w przypadku, gdy uznasz, że Messi pochodzi z innej planety.”

Tymczasem, prezydent Barcelony przyznał, że Barcelona nigdy nie będzie miała drugiego takiego gracza jak Lionel Messi. Według Rosella Messi stanowi niedościgniony wzór na boisku jak i poza nim.

24-letni napastnik przebojem wdarł się do pierwszego zespołu w 2004 roku i od tamtego czasu stał się czołowym zawodnikiem, a także najlepszym strzelcem Barcelony w historii. W wyścigu o trofeum Złotego Buta, dla najlepszego strzelca Starego Kontynentu, zagrozić mu może tylko Cristiano Ronaldo z Realu Madryt, któremu zakłady sportowe dają niewiele mniejsze szanse od Messiego.

„Myślę, że Barcelona nigdy nie będzie miała takiego gracza jak Messi,” powiedział reporterom Rosell. „Geniusz Messiego widoczny jest na boisku jak i poza nim.”

Dzięki bramce zdobytej we wtorkowy wieczór w meczu przeciwko Getaffe, Messi może popisać się już 61 trafieniami we wszystkich rozgrywkach w tym sezonie.

W następnej kolejce ligi hiszpańskiej Messi i spółka podejmą na Camp Nou Real Madryt. Zakłady sportowe online dają trzykrotnie większe szanse na zwycięstwo Barcelony w nadchodzącym El Clasico.