Łysienie

By znaleźć skuteczny sposób leczenia łysienia najpierw trzeba odkryć jego przyczynę. Przyczyny mogą być dwie, może to być niedobór witamin bądź braki hormonalne. W przypadku tej drugiej leczenie będzie wymagało konsultacji ze specjalistą.
Skutecznym sposobem na leczenie łysienia są rekomendowane szampony, które można dostać w aptece. Nie można łudzić się, że preparaty które widnieją na półkach w drogeriach będą równie skuteczne jak te wprost ze sprawdzonego źródła. Jednakże w szamponach tkwi pewien problem, nie dotyczy on tylko środka do mycia włosów, ale też innych specyfików mających zapobiec łysieniu. Trzeba mieć na uwadze, to że każdy organizm jest inny i oznacza to że nie każdy z dostępnych środków będzie dla nas skuteczny.
Zdecydowanie pewniejszym sposobem na leczenie łysienia jest przeszczep włosów. W tym przypadku najczęściej stosowaną techniką jest mikroprzeszczep, który polega na przeszczepieniu pacjentowi małych kawałków skóry, na których rosną włosy (przeszczep ten jest dokonywany z innego miejsca na ciele pacjenta) w miejsca, które są ich pozbawione. Zabieg ten jest stosunkowo krótki bo trwa od 2 do 3 godzin i odbywa się pod wpływem znieczulenia. Zaletą tej metody zdecydowanie jest to, że włosy są wyglądają naturalnie i co najważniejsze są naturalne. Dodatkowym plusem, jest to że nie trzeba kupować mnóstwa specyfików, których cena nie zawsze jest przystępna z ryzykiem, że metoda ta nie będzie skuteczna. Wadą jest zdecydowanie zbyt wysoka cena (w Polsce jest to koszt od kilku do kilkunastu tysięcy złotych). Zamiast własnych włosów można przeszczepić sobie implanty, co prawda nie wyglądają tak naturalnie, ale ich cena jest prawie dwukrotnie niższa, z tym że ryzyko jest w postaci odrzucenia przeszczepu.