Pozycja atakujących jest bardzo ważnym stanowiskiem w drużynie siatkarzy. To dzięki niej można automatycznie zdobyć punt dla swojego zespołu. Jeśli więc chcemy być dobrymi zawodnikami w swojej grupie, zacznijmy działać właśnie na tej pozycji. Jak jednak mamy poprawnie atakować?

Zanim zaczniemy uderzać w piłkę, popracujmy nad swoim wyskokiem. To on będzie praktycznie kluczowym elementem. Stańmy więc blisko siatki i wykonujmy ruchy „w powietrzu”. Postarajmy się skakać jak najwyżej, tak, aby nasza ręka swobodnie wystawała ponad siatkę. Jeśli już opanujemy tą umiejętność, możemy przejść do ćwiczeń z samą piłką. Poprośmy tutaj o pomoc drugą osobę. Ona powinna rozgrywać nam piłkę i wybijać ją do góry. My musimy do niej doskoczyć i uderzyć ją z całej siły, tak, aby trafiła na drugie boisko. Tym sposobem zdobędziemy punkt.

Sport jest znacznie przyjemniejszy, gdy wiemy, jak go uprawiać. Jeśli więc zamierzamy grać na pozycji osoby atakującej, dowiedzmy się, jak atakować, aby zdobywać punkty dla drużyny.