Wielu pacjentów decyduje się na protezy zębowe ze względu na wysokie ceny, jakimi charakteryzują się implanty zębów, ale także ze strachu przed zabiegiem. Czy jest się czego bać?
Otóż procedura implantologiczna nie jest taka straszna. Poprzedza ją oczywiście konsultacja lekarska mająca na celu dokonanie oceny ogólnego stanu zdrowia pacjenta. Samo wszczepienie implantów zębów przebiega zazwyczaj dwufazowo, jednak istnieją gabinety, gdzie dokonuje się wszystkich etapów wszczepienia podczas jednej wizyty.
W procesie dwufazowym pierwszy etap to wszczepienie w kość szczęki tytanowej śruby imitującej korzeń. Odbywa się ono w znieczuleniu miejscowym. Następnie mamy etap gojenia trwający od 3 do 6 miesięcy i dopiero po nim następuje faza druga. Jest to faza protetyczna, czyli dobranie, wykonanie i założenie na implant odpowiedniej korony ceramicznej lub porcelanowej.
Jeśli tylko finanse nam na to pozwalają, warto zainwestować w implanty zębów, gdyż ich użytkowanie nie ustępuje w niczym komfortowi, jaki daje naturalne uzębienie.