Fizjoterapia psów i Fizjoterapia zwierząt

Nadopiekuńczy właściciele a zdrowie czworonoga

Otyłość w świecie zwierząt domowych pojawia się już równie często, jak w przypadku ich właścicieli. Czasami ma to związek z towarzyszącymi czworonogowi chorobami, ale coraz częściej nasze pupile są przez nas po prostu przekarmiane.

Świadczy o tym coraz większa popularność takich usług weterynaryjnych, jak np. fizjoterapia zwierząt. Niestety, ale otyłość przynosi naszym ulubieńcom te same powikłania, co ludziom. Oprócz kłopotów z sercem, zaczynają pojawiać się trudności z poruszaniem. Powodem są przeciążone stawy, które po prostu nie radzą sobie ze zbyt dużą masą ciała. Jeśli więc już przekarmiliśmy pupila, prócz diety przyda się mu specjalistyczna pomoc. Fizjoterapia psów a także innych zwierząt domowych polega na ćwiczeniach oraz masażach mających przywrócić sprawność, ale nie tylko. To także profilaktyka i zaoszczędzenie zwierzakowi potencjalnych problemów ze zdrowiem.

Na co dzień należy pamiętać jednak, że nic nie zastąpi rozsądku, zbilansowanej diety oraz dostarczania ulubieńcowi odpowiedniej ilości ruchu.