Codziennie na świecie umiera ktoś z powodu nowotworu płuc. Choroba, która trawi nasze istnienie od tak wielu lat niestety nadal zbiera swoje śmiertelna żniwa. Pozostaje jednak zadać pytanie – dlaczego jej w tym pomagamy?

Dlaczego świadomie niszczymy nasze zdrowie? Jak to możliwe, że mimo, iż mamy świadomość, że palenie papierosów jest prawdopodobnie jedną z najbardziej szkodliwych używek, nadal je palimy? To dosyć skomplikowana kwestia, a medycyna nie do końca precyzuje tutaj wszystkie aspekty.

Zażywanie nikotyny podczas palenia papierosów jest niestety uzależniające. To podły nałóg, który doszczętnie niszczy nasze zdrowie i często nie jesteśmy w stanie sobie z tym poradzić, a żadne tabletki czy plastry nie pomagają nam w żaden sposób. Niestety – nie ma jednej, skutecznej metody, która działa dla wszystkich w jednakowy, efektywny sposób, ale są na pewno sprawdzone i zbadane rozwiązania, które pozwolą nam uporać się z nałogiem. Niestety, jak w przypadku każdego uzależnienia, to przede wszystkim my sami, musimy chcieć z tym skończyć.