Dentysta dziecięcy Kraków i Dentysta mikroskop Kraków

Nie taki dentysta straszny

Wizyta u dentysty dla dziecka bywa stresująca. Jednak pamiętajmy, przy zastosowaniu kilku drobnych zachowań oraz nawyków, możemy ten lęk mocno ograniczyć. Jak tego dokonać ?

Porozmawiaj o wizycie
Uwierz w zbawienną moc słów oraz inteligencję własnej pociechy. Opowiedz mu na czym polega praca dentysty, czego może się spodziewać i co zobaczyć. Uświadomienie malucha może pomóc mu w oswojeniu się z sytuacją gdy będzie już na krześle.

Wybierz mądrze
Dziecko to nasz największy skarb, dlatego dobrze jest zadbać o najwyższe standardy przed wizytą. Wytypuj odpowiedni dziecięcy gabinet stomatologiczny. Poszukaj informacji w internecie, bądź wśród znajomych, którzy przechodzili podobny etap ze swoimi pociechami. Pamiętaj, że ten problem miało już wielu przed Tobą więc nie bój się korzystać z opinii innych.

Rozluźnij malucha na miejscu
Wpisujesz w wyszukiwarce ” dentysta dziecięcy Kraków”, przeszukujesz forum i jest. Gabinet dla Twojej pociechy. Jedziecie na miejsce, siadacie w poczekalni, a Twoja latorośl dalej zdenerwowana. Co zrobić dalej? Po prostu się zabawcie, powygłupiajcie. Dzieciak z pewnością będzie mniej zestresowany i zaabsorbowany waszymi grami. Zagraj w rymowanki. ( Dentysta- pianista) lub skojarzenia (gabinet- dentysta mikroskop Kraków na mapie) cokolwiek, byle tylko nie myślał o tym, co czeka go za chwilę.