Legenda Juventusu Alessandro Del Piero przyznał, że nic się nie zmieniło w kwestii jego ewentualnego pozostania w zespole. Nadal możliwe jest, że opuści on klub po ostatnim meczu o Puchar Włoch, który rozegrany zostanie 20 maja.

Del Piero potwierdził, że finał Coppa Italia, w którym jego zespół zmierzy się z Napoli, będzie jego ostatnim meczem w barwach Juventusu. Gwiazdor przyznał, że nie oczekuje, iż zostanie podpisany nowy kontrakt pomiędzy nim i Juventusem.

Włodarze Starej Damy już wcześniej ogłosili, że sezon 2011-12 będzie ostatnim dla 37-letniego zawodnika, który w klubie z Turynu spędził 19 lat. Sam Del Piero nie zamierza patrzeć w przeszłość, pomimo próśb fanów o przedłużenie kontraktu.

„Na dziś wydaje się, że mecz z Napoli będzie moim ostatnim meczem dla Juventusu, gdyż mój kontrakt wygasa w czerwcu. Wolę jednak myśleć o dniu dzisiejszym, a nie o tym co będzie jutro.

„Wsparcie, jakie okazują mi fani każdego dnia jest niesamowite. Jednak stanie się co ma się stać,” powiedział Del Piero cytowany przez La Gazzetta dello Sport.

Del Piero odniósł się także do wydarzeń sprzed tygodnia, kiedy to kibole Genui zmusili piłkarzy swojego zespołu do ściągnięcia koszulek. Powiedział, że wszyscy piłkarze, działacze, oraz fani, muszą pracować razem, aby wyeliminować chuligaństwo ze stadionów. Piłkarz powiedział także, że wzorcem dla włoskiej piłki nożnej powinna być angielska Premier League, gdzie prawie zupełnie wyeliminowano wybryki stadionowe.„Dziś wzorcem nie jest włoska liga, lecz angielska piłka nożna,” zakończył Del Piero.

W następnej kolejce Serie A, Juventus podejmie na własnym boisku znajdujące się w strefie spadkowej Lecce. Zakłady sportowe nie dają Lecce większych szans, a w stawiając na zwycięstwo Juventusu nie można oczekiwać ogromnych zysków, gdyż kurs oferowany przez większość firm bukmacherskich jest bardzo niski.