Twoim bliskim przeszkadza Twoje głośne i ciągłe chrapanie? A może Ty zastanawiasz się, czy ten dźwięk wydawany przez sen nie jest oznaką jakieś niepokojącej choroby?
Analizujesz, czy żyjesz zdrowo i czy jest coś, co mógłbyś zmienić, by mieć pewność, że pozwoli to cieszyć się dłużej dobrym zdrowiem fizycznym i psychicznym, pięknym ciałem, dobrą kondycją oraz pozytywną energią?
Chrapanie leczenie – 6 podstawowych zasad!

Po pierwsze – dieta!
Tak, tak dieta, dieta i jeszcze raz dieta. Owoce i warzywa to powinna być podstawa naszego codziennego jadłospisu. Jednakże, ważna jest też różnorodność. Mięso, owoce suszone, kiełki a nawet od czasu do czasu czekolada – to wszystko potrzebne jest by poczuć się zdrowo!
Koniecznie odstaw wszelkie używki – alkohol, papierosy nie służą spokojnemu snu!

Po drugie – sport!
Oczywiście, siłownia, basen, rower czy tak popularne ostatnio bieganie to zapewne byłby ideał, gdyby każdy z nas poświęcał około godzinkę lub dwie godzinki dziennie na sport. Jednak, gdy nie mamy czasu lub po prostu nie lubimy intensywnego wysiłku nawet spacer z rodziną da nam pozytywny bodziec!

Po trzecie – równowaga psychiczna!
Gdy dużo pracujemy lub wręcz przeciwnie – za dużo leżymy na kanapie – należy znaleźć równowagę. Zapomnijmy czasem o telewizorze, telefonie, wyłączmy laptopa i spotkajmy się z bliskimi w parku, pójdźmy wieczorem na plażę a zimą ulepmy bałwana! Cokolwiek, byleby z dala od monotonii dnia codziennego.

Po czwarte – odstaw wszelką chemię!
Preparaty nasenne, tabletki uspokajające, jeżeli nie są przepisane przez lekarza prowadzą do zaburzeń snu!

Po piąte – wygodna pościel!
Twarda lub za miękka poduszka? A może spisz tylko na wznak?
Spróbuj zasnąć na brzuchu bez poduszki – to również powinno pomóc!

Po szóste – wizyta u specjalisty!
Jeśli zastosowałeś powyższe rady a mimo to, Twoi bliscy nadal zgłaszają Ci problem – czas udać się do lekarza, który skieruje na specjalistyczne badania i wskaże odpowiednią metodę leczenia.