KIEDY ZROBIĆ TEST CIĄŻOWY ?

 

Test ciążowy

Odkryjcie odpowiedzi na 5 najczęściej zadawanych pytań na temat testu ciążowego. Kiedy zrobić test ciążowy? Czy jestem w ciąży?

 

test ciążowy

 

Test ciążowy - Jeśli masz więcej pytań kliknij tutaj.

Kiedy wykonać Test Ciążowy?

Pomimo tego, że wielu producentów domowych testów ciążowych obiecuje, że ich test wykrywa ciążę nawet w 6 dni po stosunku, aby być pewnym skuteczności testu nie powinno się wykonać go wcześniej niż w pierwszym dniu spodziewanej miesiączki.

Test ciążowy bada stężenie hormonu ciążowego HCG w moczu. Ponieważ stężenie hormonu hCG jest najwyższe z rana najlepiej wykonać test ciążowy z moczu porannego.

Czy test ciążowy może kłamać? Kiedy test ciążowy jest wiarygodny ?

Test ciążowy jest wiarygodny w 99% jeżeli wynik testu jest pozytywny .

 

Test z dużym prawdopodobieństwem może się mylić jeżeli test wykonany wcześniej niż w dniu spodziewanej miesiączki pokazuje wynik negatywny.

 

Jeżeli wykonałaś test z negatywnym wynikiem w dniu spodziewanej miesiączki lub później i miesiączka nadal się spóźnia powinnaś odczekać 2 dni i wykonać test ponownie.

 

Stężenie hormonu hCG mogło nie być wystarczająco wysokie aby być wykryte przez domowy test ciążowy. Dlatego należy powtórzyć test ciążowy po kilku dniach.

Kiedy udać się do ginekologa jeśli test ciążowy był pozytywny ?

Zazwyczaj ginekolog zleci wizytę 6 do 8 tygodni po terminie spodziewanej miesiączki. 

Czy lekarz może stwierdzić wczesna ciążę przez badanie USG ?

Lekarz może stwierdzić ciążę poprzez badanie ginekologiczne (przez pochwę) jeżeli ciąża liczy już co najmniej 5-6 tygodni lub przez badanie krwi (stężenie B-HCG).

 

W obecnych czasach, najczęściej wspomaga się diagnozę poprzez badanie USG, które jest w stanie wykryć ciążę już nawet tydzień po terminie spodziewanej miesiączki.

Czy lekarz może wykryć ciążę wcześniej niż domowy test ciążowy przy użyciu testu krwi? Kiedy test ciążowy z krwi?

Tak , hormon hCG jest szybciej wykrywalny we krwi niż w moczu. Twój ginekolog poprzez test ciążowy z krwi może wykryć ciążę z całkowitą pewnością już pięć dni po zapłodnieniu.